برای وب سایت Reviter.ir، اقداماتی انجام خواهیم داد تا آنرا در نتایج صفحه نخست گوگل ارتقاء دهیم، هرچند - در دریای پرتلاطم و پررقابت گوگل- رساندن صفحه reviter به صفحه نخست نتایج جستجوی گوگل، کار بسیار سختی است، اما طی کارهایی که انجام می‌دهیم، می‌توانیم این سایت را به صفحه اول گوگل وارد کنیم.

ابتدا ببینیم رنک 1 گوگل به چه می گویند؟ رنک 1 گوگل یعنی رتبه اول گوگل در جستجوی یک عبارت، یعنی اگه عبارتی که با وب سایت شما مرتبط است، توسط فردی در گوگل جستجو(search) شد. در نتایج جستجو، ابتدا وب سایت شما نشان داده شود.

اما اینکه سایت شما به شماره 1 گوگل در هر موضوعی مبدل شود کاری نیست که بشود 100% آنرا تضمین کرد، اما می‌توان به جز عبارت ایده‌آل "Rank 1" شرایطی را ایجاد کرد و کارهایی انجام داد تا حداقل، سایت در صفحه نخست(1) نتایج جستجوی گوگل نشان داده شود.

ابتدا یک تعریف کوتاه:

seo چیست؟ کلمه‌ی SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که می‌توان آن را به آماده کردن سایت برای موتورهای جستجو ترجمه کرد.

ما کارهای بسیاری برای اینکه سایت reviter.ir با شرایط گوگل بخصوص Google Search Console، جور درآید، انجام داده‌ایم اما برای نیل به هدف (نمایش سایت در صفحه نخست نتایج جستجوی گوگل) نیاز بسیار جدی به کمک شما داریم.

شما می توانید به صورت زیر به ما کمک کنید:

1- با کامپیوتر خود نرم افزار Google chrome را اجرا کنید.

2- به بخش حساب کاربری خود در نرم افزار Google chrome، وارد شوید.

3 - در خط آدرس متن زیر را تایپ کنید:

site:reviter.ir

4- یکی یکی روی هر نتیجه بدست آمده باید کلیک کنید، اما بهتر است قبل از کلیک دکمه CTRL (کنترل صفحه کلید)، را بزنید تا هر نتیجه در صفحه جدیدی باز شود. تمام نتایج را باز کنید، همه نتایج، نتایج مرتبط با سایت reviter.ir هستند.

5- در پایین پنجره جستجو این تصویر را می بینید:

روی شماره 2 کلیک کنید و روی تمام نتایج نمایش داده شدۀ صفحه 2 نیز CTRL+Click کنید، تا به پایین صفحه برسید و اینکار را برای صفحه 2 و 3 و ... تا آخر انجام دهید.

6- در هر مکانی و هر جایی که می توانید به اینترنت متصل شوید اینکارها را انجام دهید.

این موضوع بسیار با اهمیت است، مثلا شما در چند جا کار می کنید و یا امکان اتصال به اینترنت را دارید، من مثالهایی می زنم:

مثال اول، فرض کنید در 3 جا کار می کنید، محل کار شماره(1) اداره، محل کار شماره(2) شرکت، محل کار شماره(3) دفتر، بنابراین باید در هر سه محل اینکارها را انجام دهید.

اینکار به این معنی است که شما توسط 3 مودم به اینترنت متصل شده اید و اینکارها را انجام داده اید.

بنابراین گوگل برای هر اتصال اینترنت، یک ارزش قائل است، یعنی به ازای هر مودم یک ارزش قائل است.

مثال دوم: شما وارد منزل خود می شوید، بنابراین با اینترنت ADSL منزل می توانید به اینترنت متصل شوید، این نیز برای گوگل یک امتیاز برابر با امتیازات قبلی محاسبه خواهد شد.

مثال سوم: شما وارد منزل یکی از اقوام می شوید و می توانید به مودم و وای‌فای(wifi) آنها دسترسی داشته باشید، بنابراین باز هم یک امتیاز دیگر برای اینکار از گوگل کسب خواهید کرد.

شما به یک کافی‌نت وارد می شوید و با اتصال به اینترنت یک جستجو انجام می دهید، اینکار نیز یک امتیاز دیگر از گوگل برای سایت محاسبه خواهد شد.

7- اگر با گوشی موبایل می خواهید اینکار را انجام دهید هم می توانید، هیچ اشکالی ندارد، ولی برای بدست آوردن نتایج بهتر بخش سایت مخصوص رایانه را تیکدار کنید.